نیازمندی های صنعت ساختمان ایران
نیازمندی های صنعت ساختمان ایران

فواید نورپردازی نمای ساختمان | اهمیت نورپردازی در نما

نور و نورپردازی برای تمام صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.نور برای برجسته کردن جزئیات معماری و قرار دادن فوکوس بر روی ساختمان‌ها و دیگر اشیا مورد استفاده قرار می گیرد.علایم و مناطق ورودی که به طور خاص با نور روشن می‌شوند و متخصصان روشنایی این جهت گیری را برای بازدید کنندگان تسهیل می‌کنند.

در این مقاله سعی داریم شما را با فواید نورپردازی نمای ساختمان و همچنین اهمیت نورپردازی در نما آشنا کنیم.

چطور یک نورپردازی خوب برای نمای خود خاق کنیم؟
هوشمند باشیم و از المان های نما به درستی استفاده کنیم.
مهم‌ترین چیز این است که طراحی خاص را انتخاب کنید و بسیار خلاق باشید.
چراغ ها را روشن کنید. هنگامی که از طرح نما استفاده می‌کنید، مهم است که الگوی نور را درک کنید.
یک سبک خوب برای نمای خود انتخاب کنید.
در مورد برخی از گزینه‌ها مطالعه کنید.
نورپردازی نما برای ساختمان‌ها مهم است.
نورپردازی حرفه‌ای نمای خارجی ساختمان یک جز کلیدی از ظاهر بیرونی آن ها است. به عنوان بخش مکمل نما، ویژگی‌های خاص معماری را بدون آسیب رساندن به آن‌ها برجسته می‌کند.
البته سناریوهای نورپردازی کلاسیک را می توان ایجاد کرد،همچنین ویژگی‌های سرگرمی فوق‌مدرن مانند LED های رنگی دینامیک، دیواره‌ای ویدئو، نورپردازی کانتور و حتی دیواره‌ای از آبنما را نیز می توان ایجاد کرد.

ساختمان‌ها می‌توانند به نمادهای اصلی شهر تبدیل شوند. افکت‌های منحصر به فرد نورپردازی می‌توانند یک اثر سه‌بعدی ایجاد کنند، به ساختمان‌ها شخصیت خودشان را بدهند و آن‌ها را در چشم‌انداز شهر، هم در روز و هم در شب، جاذبه‌های محبوب کنند. سنسورهای هوشمند و کنترل‌کننده‌ها این سیستم‌ها را قادر می‌سازند تا با سطح روشنایی روز سازگار شده و اثر پایداری را در همه شرایط جوی ایجاد کنند.

از دیگر فعالیت های شرکت شب نما ، فروش انواع محصولات نورپردازی مانند پنل 60 در 60 است. برای کسب آگاهی بیشتر و خرید تجهیزات نورپردازی نما با ما تماس بگیرید.

اهمیت نورپردازی نما چیست؟
روشنایی خوب نمای خارجی در درجه اول به برجسته کردن ویژگی‌های اصلی ساختمان کمک می‌کند. علاوه بر این، می‌توان از آن برای اضافه کردن یک حس هنری به ظاهر با سایه نیز استفاده کرد.

با توجه به تجربه نورپردازی تجاری، برجسته کردن یک ویژگی، آن را آشکارتر می‌کند. گاهی در نورپردازی ، چراغ‌ها در پشت یک شی قرار می‌گیرند تا پس‌زمینه را روشن کنند. علاوه بر این، بسیاری از متخصصان معماری نیز از ستون ها برای اضافه کردن یک کنتراست ساده یا برجسته کردن شی برای تبدیل آن به مرکز جذابیت استفاده می‌کنند.

مزایای نورپردازی نما
با استفاده از این تکنولوژی نوآورانه که برای روشن کردن بیرون ساختمان‌ها برای جلب توجه به کار می‌رود، روشنایی نما کم‌کم محبوبیت خود را افزایش داده است. یک طراحی نورپردازی حرفه‌ای این قابلیت را دارد که ساده، محتاط و دقیق باشد . و دقت کافی برای روشن کردن ساختمان برای مطابقت با نیازهای خاص را ایجاد کند. در اینجا پنج مزیت استفاده از نور نما برای ارتقا یک ساختمان، پل، یا دیگر سازه‌ها آورده شده‌است:

کم‌هزینه و دوست‌دار محیط‌زیست
روشنایی نما متکی بر لامپ‌های LED است که انرژی بسیار کمتری نسبت به جایگزین‌های هالوژن، رشته‌ای، یا فلورسنت دارند. استفاده از وسایل ارزان‌تر است و با محیط بیشتر دوستانه رفتار می‌کند.

نگهداری کم‌تر
طول عمر لامپ‌های LED به این معنی است که فشار زمان و تلاش سرمایه‌گذاری شده در نگهداری به طور قابل‌توجهی کم‌تر از روشنایی رشته‌ای یا فلورسنت است. هزینه پایین و نگهداری حداقل به این معنی است که این نوع از نورها معمولا در کاربردهای بزرگ، مانند روشنایی ساختاری، ترجیح داده می‌شوند.

محدوده طرح
لامپ‌های LED این توانایی را دارند که نور بیشتری منتشر کنند و محدوده تصویر تاثیر گذارتری نسبت به انواع دیگر لامپ‌ها ایجاد کنند. ب)‏به دلیل استفاده بیشتر از هر لامپ، امکان استفاده از لامپ‌های کمتری در فرآیند روشن کردن یک ساختار وجود دارد، که به معنای هزینه اولیه و نگهداری کم‌تر نیز هست.

کیفیت بالا
لامپ‌های LED وضوح بیشتری به دست می‌دهند و در نتیجه لوله اکسیژن دارای کیفیت بسیار بالایی است. این نوع نور برای محیط‌های اطراف، انعطاف‌پذیر و مناسب است.

کنترل آسان
لامپ‌های LED به دلیل سهولت کامل در استفاده همزمان، برای نورپردازی نما مناسب‌تر هستند. با پیوند دادن لامپ‌ها به یک سری از رانندگان و همکاران، روشن و خاموش کردن آن‌ها و نیز ایجاد تنظیمات بر روی شدت و رنگ بسیار ساده است. علاوه بر این، کارآمدترین چیدمان به تکنولوژی بی‌سیم برای جلوگیری از محسوس شدن سیم‌ها وقتی که چراغ‌ها در جلو یا کنار ساختمان روشن می‌شوند، وابسته است.
به طور کلی، نورپردازی نما راه‌حل کاملی برای هر شرکت کوچک یا بزرگی است که می‌خواهد نام کسب‌وکار، لوگو، یا علامت دیگر خود را در شرایط نور کم برجسته کند. این راه‌حل نورپردازی برای روشن کردن و افزودن زیبایی به طیف وسیعی از سازه‌ها برای یک رویداد خاص، بسیار عالی است. لامپ‌های LED با کیفیت بالا به دلیل انعطاف‌پذیری، قابلیت اطمینان و طبیعت دوست بودن ، بهترین گزینه هستند.

نورپردازی تجاری
نوسازی ساختمان‌ها با نورپردازی نما
معماری ساختمان ها در شب اهمیت زیادی دارد. بنابراین، اگر چه چشم‌انداز معماری ممکن است با شکوه و قابل‌توجه در روز باشد، حتی تمرکز بیشتری را می توان در شب به دست آورد. بهترین آثار تاریخی، گالری‌ها و ساختمان‌های تاریخی در هر شهری، همیشه به عنوان شمایلی برای طراحان و تاریخ ما بوده‌اند.
همین مفاهیم در حال حاضر از طریق طراحی و نورپردازی معماری، در دفاتر شرکتی، ساختمان‌های تجاری، محوطه صنعتی و حتی در مجتمع‌های مسکونی ارائه می‌شوند. طراحی نورپردازی با نورپردازی خارجی مستقیم ترکیب شده‌است تا ویژگی‌های کلیدی را نشان داده و به آن‌ها اشاره کند، و چیزی بیش از نورپردازی ارائه می شود.
نمای ساختمان خودش می‌تواند هایلایت و هسته مرکزی بصری شود، که نشان‌دهنده ویژگی‌ها، کیفیت و سبک دهی است که معمار و صاحب ساختمان با هم حفظ می‌کنند تا درست باشند.
چیزی که می‌تواند به عنوان نوسازی و ترکیب قدیمی و جدید توصیف شود. طراحی معماری، عملکرد، نظم و سبک زیبایی، اقتصادی، روشنایی پایدار و پویا را برآورده می‌کند که با محیط اطراف خود ابراز همدردی می‌کند اگر چه تاثیر بصری بالایی دارد. نورپردازی که این پتانسیل را دارد تا شاهد انرژی، شور و هیجان و مولفه‌هایی باشد که ارزش‌ها، باورها و فرهنگ هر کسب‌وکار را منتقل می‌کنند.

تقویت و بازاریابی نورپردازی
طراحان نورپردازی و معماران بر خلاف گذشته دیگر به طور مختصر در مورد نورپردازی کار نمی‌کنند. آن‌ها واقعا یک باور قوی دارند. باور به توسعه بیش از یک ساختمان زیبا و کاربردی اهمیت دارد. با مفاهیمی مانند نورپردازی دیوارهای خارجی، طراحان و معماران در شب از طریق چراغ‌ها به ساختمان‌ها جان می‌دهند.این در مورد ایجاد ترکیب زیبایی از طراحی ساختمان و نورپردازی خارجی است.

نورپردازی در دنیای مدرن
بازتاب های جهانی افزایش زیادی در روشنایی خارجی و نماهای روشن خاص را نشان می‌دهند. چالش‌های خاصی وجود دارند که باید در ترکیب موثر طراحی با روشنایی، و دستیابی به نتایج مطلوب برای کسب‌وکار یا مالک ساختمان مورد بررسی قرار گیرند.

ساختمانی که از نور خارجی به طور ناکارآمد استفاده می‌کند، به عنوان زباله و خارج از بافت دیده می‌شود. تصویر سازی متضاد، قوی و برجسته که از طریق طراحی و نورپردازی ایجاد می‌شود، به عنوان ترجمه‌ای از خلاقیت، منحصر به فرد بودن و نوآوری دیده می‌شود. این زمینه‌ای است که این ترکیب زیبا از طراحی و نورپردازی را هدایت می‌کند. بهترین نمونه‌های این کار، پرداختن و هماهنگ کردن ورودی‌های ترکیبی طراحی بصری، احساسی، عملکردی و پایدار است.

اهمیت نورپردازی
استقبال از نورپردازی در دنیای امروز
استفاده از نور نما در چند سال اخیر به طور فزاینده‌ای محبوبیت یافته‌است. این یک تکنولوژی نوآورانه است که در نورپردازی بیرون خانه‌ها برای جلب توجه استفاده می‌شود. این لامپ‌ها را می توان به صورت حرفه‌ای نصب کرد تا یک دقت دقیق، بدون مانع و کامل برای نورپردازی ساختمان‌ها ایجاد شود. همچنین می‌توانید از این نورها برای مطابقت با نیازهای ویژه خود استفاده کنید.

چنانچه برای اجرای نورپردازی نمای ساختمان خودبه دنبال تیم اجرایی هستید، می‌توانید همینجا سفارش اجرای خود را ثبت کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *